Nechte se odměnit za váš nákup. Věrní zákazníci jsou pro nás to nejcennější, a proto odměňujeme registrované zákazníky, kteří se k nám vracejí.

Časopis Umění fyzioterapie č. 5 "TĚHOTENSTVÍ, POROD, POPORODNÍ OBDOBÍ"

Kód: 9772464678828
Neohodnoceno
190 Kč 170 Kč bez DPH
Skladem
Můžeme doručit do:
24.7.2024

Jedná se o specializovaný časopis, který se v jednotlivých číslech snaží podat co nejucelenější pohled na vybranou tématiku. Každé číslo je tedy jedinečné a inspirací může být všem zájemcům o zkušenosti, názory a poznatky získané z vlastní praxe autorů.

Detailní informace

Průvodce výběru velikostí

Detailní popis produktu

Teorie a praktické zkušenosti z fyzioterapie, gynekologie, psychologie a porodní asistence

Zrodilo se nové číslo časopisu Umění fyzioterapie s tématem těhotenství, porod a poporodní období. Obor fyzioterapie je vskutku krásný, protože nám, díky své pestrosti a komplexnosti, umožňuje být ku pomoci ženám po dobu jejich nejhezčího životního období. Zdravé a šťastné těhotenství nezná bolesti – mnoho maminek však ví, jak obtížným obdobím se těhotenství může stát. Naše péče je pro ně nezastupitelná a zásadní z preventivního i terapeutického hlediska. To, jak se maminky vnímají, jak zacházejí se svými emocemi, jak používají svá těla, se na prožívání těhotenství a na způsobu porodu odrazí.

Jak jemně a funkčně pracovat s těhotnou ženou a se ženou po porodu z pohledu Fyzioterapie funkce, nám představí učitelka a fyzioterapeutka Bc. Clara Lewitová. V současné době se setkáváme s větším počtem maminek, které porodily své dítě císařským řezem. Proč tomu tak je a co porod cestou císařského řezu obnáší z porodnického hlediska, píše MUDr. Jana Voborská Neudeckerová. V podrobném článku Mgr. Mariky Bajerové věnovanému terapii jizvy po porodu císařským řezem se dočtete, jak s jizvou pracovat od prvních hodin po porodu a jak pracovat se vzniklou jizvou dysfunkční starou několik měsíců až let. PhDr. Michaela Prokešová, Ph.D. fyzioterapeutickou péči o ženy po porodu císařským řezem obohacuje o kinezioterapeutickou část a věnuje se problematice neurologického vyšetření po porodu a problematice poporodní diastázy u žen. Fyzioterapeutka PhDr. Jitka Malá, Ph.D. sepsala své zkušenosti s využitím jógy při terapii těhotných žen. Lektorka léčebné metody dle Ludmily Mojžíšové, Hana Volejníková, zavzpomínala na paní Mojžíšovou a připomněla nám, jak důležitou terapeutkou paní Mojžíšová v našem oboru byla, je a jak její umění přetrvává a pomáhá skrze ruce vyučených fyzioterapeutek tisícům dalších žen. Neradostné mateřství – článek psycholožky Mgr. Dany Jandourkové se zaměřením na gynekologickou problematiku nás zasvěcuje, jaké těžké chvíle se mohou odehrávat v průběhu těhotenství a po porodu a jak maminkám v takové situaci odborně pomoci. Péče o těhotnou a rodící ženu má svá specifika, která je nutno ctít a respektovat. Díky moudrosti přírody jsme my ženy nastaveny tak, že jsme schopny při dobrém fyzickém i psychickém zdraví dítě donosit a bezproblémově porodit. Co k tomu maminky potřebují? Podporu, klid a pozitivní ladění, protože v co mysl věří, to tělo dokáže. Udržujeme-li mysl těhotných žen ve zdraví, zajistíme mamince i miminku dobré podmínky pro zdraví fyzické. O vlivu psychiky na průběh porodu a možnostech nenahraditelné péče porodních asistentek při porodu píší Mgr. Pavla Kasparková a Anna Kohutová. Dočtete se, jak může porodní asistentka pomoci k optimálnímu natočení dítěte při porodu, aby proběhl přirozeně a bez lékařských zásahů.

Každé těhotenství ženu změní. Porodem se rodí dítě, rodí se matka, rodí se otec, rodí se nová rodina. Přejeme si, aby Vám toto číslo bylo inspirací do Vaší práce a přispělo k celistvé práci o maminky. Všem autorkám, které se na tvorbě tohoto čísla podílely, velice děkujeme. Díky nim si naši práci zpestřujeme a rozšiřujeme obzory.

Mgr. Marika Bajerová

OBSAH ČÍSLA
Žena v těhotenství a v čase po porodu
BC. CLARA-MARIA HELENA LEWITOVÁ
Císařský řez
MUDR. JANA VOBORSKÁ NEUDECKEROVÁ
Péče o jizvu po porodu císařským řezem z pohledu fyzioterapie
MGR. MARIKA BAJEROVÁ
Strategie diagnostiky a léčby poruch po porodu císařským řezem z holistického pohledu
PHDR. MICHAELA PROKEŠOVÁ, PH.D.
Fyzioterapie těhotných metodou Ludmily Mojžíšové a pomocí jógové terapie
PHDR. JITKA MALÁ, PH.D.
Medailon Ludmily Mojžíšové
HANA VOLEJNÍKOVÁ
Neradostné mateřství
MGR. DANUŠE JANDOURKOVÁ
I v porodnici lze prožít krásný, přirozený porod a zároveň se cítit bezpečně
MGR. PAVLA KASPARKOVÁ
Role porodní asistentky při zadním postavení plodu
ANNA KOHUTOVÁ

Doplňkové parametry

Kategorie: UMĚNÍ FYZIOTERAPIE
Záruka: 2 roky

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: