Nechte se odměnit za váš nákup. Věrní zákazníci jsou pro nás to nejcennější, a proto odměňujeme registrované zákazníky, kteří se k nám vracejí.

Časopis Umění fyzioterapie č. 13 "PÁNEV A KYČEL"

Kód: 9772464679001
Neohodnoceno
290 Kč 259 Kč bez DPH
Skladem
Můžeme doručit do:
26.6.2024

Jedná se o specializovaný časopis, který se v jednotlivých číslech snaží podat co nejucelenější pohled na vybranou tématiku. Každé číslo je tedy jedinečné a inspirací může být všem zájemcům o zkušenosti, názory a poznatky získané z vlastní praxe autorů.

Detailní informace

Průvodce výběru velikostí

Detailní popis produktu

Časopis Umění fyzioterapie slaví 7. narozeniny a stejně jako každé číslo je i toto neopakovatelné a originální. Je to poprvé, kdy se mezi autory sešli čistě fyzioterapeuti. S ohledem na jejich bohaté klinické zkušenosti jsme jim poskytli patřičný prostor, aby se k Vám, našim čtenářům, dostaly informace v ucelené a obsahově nabité formě.

O úvodní slovo se tentokrát postará Pavel Karas, kreativní pracovník Hvězdárny a planetária Brno, který je zároveň autorem fotografie na obálce tohoto čísla.

Astronomové mají často tendenci hovořit o vesmírných objektech podobně jako o lidech. Zejména to platí o hvězdách. Říká se o nich, že se rodí a umírají, že žijí osamoceně nebo pospolu, dokonce se setkáme s pojmy jako hvězdná porodnice – mluvíme-li o tzv. zárodečné mlhovině, v níž vznikají nové stálice.
Jedním z takových míst je Orlí mlhovina v souhvězdí Hada. A právě k jejímu okraji zamířil v roce 1995 Hubbleův kosmický dalekohled a pořídil ikonický snímek nazvaný Sloupy stvoření. Zachycuje temné oblaky prachu a plynu, ne nepodobné striím, v jejichž nitru se právě rodí nové hvězdy. A právě tato fotografie mě inspirovala k vytvoření obálky pro číslo Umění fyzioterapie, věnované pánvi a kyčlím. Mystérium kosmu a zázrak lidského života se tak střetávají v jednom bodě – Marek Král měl geniální předtuchu, když svůj článek nazval „Pánev, střed tělesného vesmíru“!
Vesmírná krása je však, podobně jako lidský život, pomíjivá. Fotonům Orlí mlhoviny to trvá téměř 7000 let, než dorazí k Zemi. Světlo, které zachytil Hubbleův kosmický dalekohled, vyrazilo na svoji pouť v době, kdy na území Mezopotámie vznikala první města. Avšak nejnovější výzkum naznačuje, že někdy před 6000 lety došlo v blízkosti Sloupů stvoření k ničivému výbuchu supernovy. Rázová vlna rozfoukala 
prachové strie do okolního prostoru. Jsme tedy jednou z prvních a zároveň posledních generací, která se může Sloupy stvoření kochat. Během několika nejbližších staletí z naší oblohy nenávratně zmizí.“

Děkuji celému týmu Umění fyzioterapie a všem autorům za jejich originální přehledové články. Vážím si jejich práce, díky které si můžete listovat časopisem a obohacovat se po všech stránkách.

Mgr. Marika Bajerová,
šéfredaktorka

 

OBSAH ČÍSLA
Vybrané kapitoly myofasciálního bolestivého syndromu v oblasti pánve
PHDR. PETR BITNAR
Pánev, střed tělesného vesmíru (klinická úvaha)
MGR. MAREK KRÁL
Chronická pánevní bolest z perspektivy fasciálních vztahů
MGR. ZDENĚK ČECH
použitá literatura ke stažení.pdf
Příklady principů kombinace manuální a jógové terapie při léčbě kyčelního kloubu
MGR. MARTINA JEŽKOVÁ
použitá literatura ke stažení.pdf
Vývojová dysplázie kyčelního kloubu
MGR. TOMÁŠ ZEMÁNEK
použitá literatura ke stažení.pdf

Doplňkové parametry

Kategorie: UMĚNÍ FYZIOTERAPIE
Záruka: 2 roky

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: