Nechte se odměnit za váš nákup. Věrní zákazníci jsou pro nás to nejcennější, a proto odměňujeme registrované zákazníky, kteří se k nám vracejí.

Časopis Umění fyzioterapie č. 1 "DĚTSKÁ NOHA" 2. Přepracované a doplněné vydání

Kód: 9772464678620
1 hodnocení
290 Kč 259 Kč bez DPH
Skladem
Můžeme doručit do:
22.5.2024

Jedná se o specializovaný časopis, který se v jednotlivých číslech snaží podat co nejucelenější pohled na vybranou tématiku. Každé číslo je tedy jedinečné a inspirací může být všem zájemcům o zkušenosti, názory a poznatky získané z vlastní praxe autorů.

Detailní informace

Průvodce výběru velikostí

Detailní popis produktu

S radostí Vám představuji zcela přepracované vydání prvního čísla s tématem „Dětská noha“. Téma, kterým časopis Umění fyzioterapie v roce 2016 vstoupil do světa odborníků medicínských i nemedicínských. Do světa samotných rodičů, bosonožců a nositelů rozličné barefoot či jiné obuvi. Při narození mého syna jsem obdivovala krásu a dokonalost lidského těla, kterou Stvořitel obdařil každého z nás. Cítila jsem potřebu respektovat vyšší cíle a do funkcí těla vstupovat co nejzdravěji a nejharmoničtěji. Bod zlomu nastal při koupi prvních botiček. Prošla jsem mnoho specializovaných prodejen obuvi a byla velmi zklamaná. Tolik rozličných názorů, mýtů a polopravd se kolem dětského obouvání traduje. Vše vyvrcholilo, když mi v jedné z prodejen byla nabídnuta velmi úzká, těžko ohebná botička s odkazem, že takovou obuv doporučují samotní ortopedi a fyzioterapeuti. Držela jsem v ruce poměrně těžkou, neohebnou úzkou botičku, koukala na bosého syna radostně si užívajícího svou samostatnou chůzi a rozhodla se, že to musím změnit. Myšlenka přišla během vteřiny, stejně jako jsme během vteřiny začali s prvním týmem časopisu Umění fyzioterapie jednat. Toužila jsem oslovit odborníky, kteří umí funkčně přemýšlet, kteří respektují zdraví člověka. Zároveň jsem cítila potřebu konfrontace s obuvnickým světem, který má své názory a teorie správného obouvání. Ponechala jsem na čtenářích, čí úhel pohledu jim bude smysluplnější a co si pro svůj život vyberou. Za posledních pět let se mnoho změnilo. Výrobci obuvi dnes nabízí podstatně širší sortiment vhodnější obuvi, snažící se respektovat funkce zdravých nohou. Prodejci obuvi se vzdělávají u fyzioterapeutů a postupně mění úhel pohledu, co vlastně má či nemá dětská obuv mít. Zjišťují, jak je nošení bot u dětí zásadní pro zdraví moderního člověka. Jsem vděčná za každého autora v časopisu. Velmi si vážím jejich úsilí sepsat nám všem poznatky a zkušenosti z vlastních praxí. Vzniklo dílo, které je bohaté na originální přehledové články autorů z oboru fyzioterapie, ortopedie a designu obuvi.

Srdečné poděkování patří nejen autorům, ale celému týmu, díky kterému můžete časopis číst. Přeji Vám čtenářům obohacující zážitky a za celý tým UmFyz děkuji za Vaši přízeň.


Mgr. Marika Bajerová,
šéfredaktorka

 

OBSAH ČÍSLA
O dětských nohách
BC. CLARA LEWITOVÁ
Diagnostika a terapie dysfunkce dětské nohy
MGR. MAGDALÉNA LEPŠÍKOVÁ
Jak nahlížet na dětskou nohu?
MGR. EVA MACHÁČOVÁ, MGR. MIROSLAV KUTÍN
Noha v souvislostech
MGR. TOMÁŠ ZEMÁNEK
Ortopedický pohled na dětské plochonoží
MUDR. PETR TEYSSLER, PHD.
Golfová noha a léčba Ponsetiho metodou
MUDR. MGR. MONIKA FRYDRYCHOVÁ
Komplexní péče o nohu dítěte s dětskou mozkovou obrnou
MGR. VERONIKA KRISTKOVÁ
O funkčním tejpu
MGR. MAREK KRÁL
Rukavice na nohy
ŠTĚPÁNKA HOVORKOVÁ
Něco k dětskému obouvání
MGR. JANA BUCH

Doplňkové parametry

Kategorie: UMĚNÍ FYZIOTERAPIE
Záruka: 2 roky
Nevyplňujte toto pole:
B Avatar autora Mr. 12.5.2024 12:11
20
Odpovědět
B Avatar autora Mr. 12.5.2024 12:11
20
Odpovědět