Nechte se odměnit za váš nákup. Věrní zákazníci jsou pro nás to nejcennější, a proto odměňujeme registrované zákazníky, kteří se k nám vracejí.

Časopis Umění fyzioterapie č. 14 "JIZVA"

Kód: 9772464678293
Neohodnoceno
350 Kč 313 Kč bez DPH
Skladem
Můžeme doručit do:
28.5.2024

Jedná se o specializovaný časopis, který se v jednotlivých číslech snaží podat co nejucelenější pohled na vybranou tématiku. Každé číslo je tedy jedinečné a inspirací může být všem zájemcům o zkušenosti, názory a poznatky získané z vlastní praxe autorů.

Detailní informace

Průvodce výběru velikostí

Detailní popis produktu

Milý čtenáři,

vstupujeme do tohoto podzimu s novým číslem, v pořadí již 14., s tématem Jizva. Jizvy zasluhují patřičnou pozornost, v naší profesní odbornosti obzvláště. Co nás na nich zajímá, proč je potřeba vědět o jejich vzniku a jejich životě v kratším i delším časovém období po operaci? Každá jizva v sobě nese určitý potenciál a svému majiteli může být klidnou vzpomínkou, aktivní připomínkou nebo skrytou silou, která je původcem mnoha bolestí na těle. Role fyzioterapie je v péči o jizvu nezastupitelná.
Příběh jizvy se píše už na operačním sále. Způsob a délka operace, případné komplikace, původní onemocnění, to vše v sobě budoucí hojení rány nese. Jaké podmínky zajistit, aby měla vznikající jizva a okolní měkké tkáně prostor se zahojit a uzdravit do optimální podoby? Pacienti často odchází po operaci domů bez adekvátních informací. Není-li provázána akutní péče s fyzioterapií, nejsou zaučeny důležité techniky péče o jizvu a pacient tak nedostává komplexní péči. To, jak se bude jizva hojit, můžeme terapeuticky zásadním způsobem ovlivnit právě díky fyzioterapii. Důležité je předat naše vědomosti pacientům, aby pochopili, proč je důležité o svou jizvu pečovat a nezapomínali na ni. Na žádnou jizvu nesmí zapomenout ani fyzioterapeut. Není jiných profesí než rehabilitačního lékařství a fyzioterapie, které by byly znalé funkčních souvislostí tzv. aktivních jizev projevených v dlouhodobém časovém horizontu od jejich vzniku. Odhalit příčinné souvislosti je právě na nás fyzioterapeutech. Následnou vhodnou terapií přinášíme pacientům dlouho očekávané osvobození od chronických potíží na pohybovém systému a příznivě ovlivňujeme i funkce vnitřních orgánů. Informujme o těchto skutečnostech ostatní lékaře a zdravotníky. Fyzioterapie nese, s ohledem na své znalosti a zkušenosti, velký podíl na tom, jak medicína přistupuje k jizvám. Přednášejme lékařům o těchto souvislostech. Mnoha pacientům pomůžeme zvýšit kvalitu jejich života.
Děkuji všem autorkám a autorům za jejich cenné a originální přehledové články. Je radostí tyto texty číst a uvědomit si, jak krásnou a důležitou profesí, pro celistvé zdraví našich pacientů, fyzioterapie je. Všem čtenářům přeji, ať vám i toto číslo dobře slouží a přinese co největší obohacení.
My fyzioterapeuti si takovýto časopis zasloužíme.

S přáním radosti všem,
Marika Bajerová, šéfredaktorka Umění fyzioterapie

 

OBSAH ČÍSLA
Aktivní jizva ve funkční patologii pohybové soustavy
MGR. ŠÁRKA HANUŠOVÁ, PH.D.
použitá literatura ke stažení.pdf
Čas na změnu způsobu pohledu na proces hojení ran a jizvení z hlediska fyzioterapie
PHDR. MICHAELA PROKEŠOVÁ, PH.D.
použitá literatura ke stažení.pdf
Jizvy, srůsty v klinické praxi
PHDR. PETR BITNAR
Využití fyzikální terapie při prevenci a léčbě patologických jizev
MGR. ELIŠKA DRÁBKOVÁ
použitá literatura ke stažení.pdf
Operační léčba v gynekologii
MUDR. OLGA SZABOVÁ
použitá literatura ke stažení.pdf
Porodní poranění hráze: posouzení, diagnostika, ošetření, prevence,
PHDR. RADKA WILHELMOVÁ, PH.D., MUDR. RADAN DOUBEK
použitá literatura ke stažení.pdf
Raná péče o pánevní dno a hráz po porodním poranění
MGR. MARIKA BAJEROVÁ
použitá literatura ke stažení.pdf
Jizvy na duši
PHDR. ADAM SUCHÝ
použitá literatura ke stažení.pdf
 

Doplňkové parametry

Kategorie: UMĚNÍ FYZIOTERAPIE
Záruka: 2 roky

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: