Proč žít naboso

   

 

Říkáte si proč žít naboso v 21.století? V moderní době, kdy jsou nám bez problému dostupné boty mnoha výrobců, střihů, barev a funkcí? Máme pro vás odpověď, kterou znal ve své době už Leonardo Da Vinci:
„The human foot is a masterpiece of engineering and a work of art.“

Lidská noha je geniálním výtvorem přírody – má 200 000 nervových zakončení, 33 svalů, 28 kostí a 19 šlach na jednom chodidle. Dostala darem všechny důležité technologie, prověřené miliony let evoluce. Zdravé a silné nohy dokáží samy o sobě dokonale vykonávat funkce, pro které nám byly dány. A nic k tomu nepotřebují.


Nepotřebují silné podrážky, podpatky, tlumiče, odpružení ani ortopedické stélky podpírající klenbu. Nepotřebují moderní obuv! K tomu, aby nohy mohly fungovat, tak jak to příroda zamýšlela jim stačí velmi málo. Dostatek prostoru, volnosti, smyslových podnětů a aktivního pohybu. Důvěřujme genialitě svého těla a pojďme ji společně znovu objevit.... Nechte si od nás poradit, jak začít.

 

 

 

Bosé boty

Lidské nohy fungují nejlépe bosé. Na rozdíl od nohou zvířecích jsou ale snadno zranitelné. Co s tím? Jelikož chodit naboso lze jen výjimečně, vznikl nápad na výrobu bot, které by nohy ochránily a zároveň je co nejméně omezovaly. Umožnily pohyb maximálně se blížící pohybu naboso.

Tak se zrodily bosé (barefoot) boty.

 

Obutá... a přesto naboso

V roce 2004 vznikla ve Velké Británii za vědecké podpory značka VIVOBAREFOOT. Ta vyvinula obuv, která nohu neomezuje, ale zároveň ji chrání před zraněním a klimatickými vlivy. Tvar boty respektuje přirozenou anatomii a biomechaniku nohy, dopřává jí volnost a prostor. Máte otázky?

  Ptejte se.

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení