Proč žít naboso

   

 

Říkáte si proč žít naboso v 21.století? V moderní době, kdy jsou nám bez problému dostupné boty mnoha výrobců, střihů, barev a funkcí? Máme pro vás odpověď, kterou znal ve své době už Leonardo Da Vinci:
„The human foot is a masterpiece of engineering and a work of art.“

Lidská noha je geniálním výtvorem přírody – má 200 000 nervových zakončení, 33 svalů, 28 kostí a 19 šlach na jednom chodidle. Dostala darem všechny důležité technologie, prověřené miliony let evoluce. Zdravé a silné nohy dokáží samy o sobě dokonale vykonávat funkce, pro které nám byly dány. A nic k tomu nepotřebují.


Nepotřebují silné podrážky, podpatky, tlumiče, odpružení ani ortopedické stélky podpírající klenbu. Nepotřebují moderní obuv! K tomu, aby nohy mohly fungovat, tak jak to příroda zamýšlela jim stačí velmi málo. Dostatek prostoru, volnosti, smyslových podnětů a aktivního pohybu. Důvěřujme genialitě svého těla a pojďme ji společně znovu objevit.... Nechte si od nás poradit, jak začít.

 

 

 

Bosé boty

Lidské nohy fungují nejlépe bosé. Na rozdíl od nohou zvířecích jsou ale snadno zranitelné. Co s tím? Jelikož chodit naboso lze jen výjimečně, vznikl nápad na výrobu bot, které by nohy ochránily a zároveň je co nejméně omezovaly. Umožnily pohyb maximálně se blížící pohybu naboso.

Tak se zrodily bosé (barefoot) boty.

 

Obutá... a přesto naboso

V roce 2004 vznikla ve Velké Británii za vědecké podpory značka VIVOBAREFOOT. Ta vyvinula obuv, která nohu neomezuje, ale zároveň ji chrání před zraněním a klimatickými vlivy. Tvar boty respektuje přirozenou anatomii a biomechaniku nohy, dopřává jí volnost a prostor. Máte otázky? Ptejte se.