Nechte se odměnit za váš nákup. Věrní zákazníci jsou pro nás to nejcennější, a proto odměňujeme registrované zákazníky, kteří se k nám vracejí.

PROČ ŽÍT NABOSO

   

 

Říkáte si proč žít naboso v 21.století? V moderní době, kdy jsou nám bez problému dostupné boty mnoha výrobců, střihů, barev a funkcí? Máme pro vás odpověď, kterou znal ve své době už Leonardo Da Vinci:
„The human foot is a masterpiece of engineering and a work of art.“

Lidská noha je geniálním výtvorem přírody – má 200 000 nervových zakončení, 33 svalů, 28 kostí a 19 šlach na jednom chodidle. Dostala darem všechny důležité technologie, prověřené miliony let evoluce. Zdravé a silné nohy dokáží samy o sobě dokonale vykonávat funkce, pro které nám byly dány. A nic k tomu nepotřebují.


Nepotřebují silné podrážky, podpatky, tlumiče, odpružení ani ortopedické stélky podpírající klenbu. Nepotřebují moderní obuv! K tomu, aby nohy mohly fungovat, tak jak to příroda zamýšlela jim stačí velmi málo. Dostatek prostoru, volnosti, smyslových podnětů a aktivního pohybu. Důvěřujme genialitě svého těla a pojďme ji společně znovu objevit.... Nechte si od nás poradit, jak začít.

 

 

 

Bosé boty

Lidské nohy fungují nejlépe bosé. Na rozdíl od nohou zvířecích jsou ale snadno zranitelné. Co s tím? Jelikož chodit naboso lze jen výjimečně, vznikl nápad na výrobu bot, které by nohy ochránily a zároveň je co nejméně omezovaly. Umožnily pohyb maximálně se blížící pohybu naboso.

Tak se zrodily bosé (barefoot) boty.

 mceclip0-5

Obutá... a přesto naboso

V roce 2004 se ve Velké Británii za vědecké podpory společnost Terra Plana stala průkopníkem v kategorii barefoot (bosé) obuvi. Tehdy na trh uvedla boty značky VIVOBAREFOOT.
Obuv, která nohu neomezuje, ale zároveň ji chrání před zraněním a klimatickými vlivy. Tvar boty respektuje přirozenou anatomii a biomechaniku nohy, dopřává jí volnost a prostor. 
První barefoot boty s patentovanou ultra tenkou podrážkou odolnou proti oděru s ochrannou technologií odolnou proti propíchnutí. Tato podrážka nabízí maximální senzorickou zpětnou vazbu mozku a zároveň největší možnou ochranu chodidlům.Dává možnost žít životní styl, ve kterém vnímáte a používáte genialitu svého těla. Volnost, přirozený pohyb a dokonalý kontakt chodidla se zemí. Silné, pružné, otužilé nohy. Aktivní a dobře fungující klenby nožní. Citlivé vnímání, propriocepci, rovnováhu. Správné držení těla, přirozené křivky páteře. Radost z každého kroku. Osvoboďte své nohy, vaše mysl je bude následovat.Máte nějaké otázky? Zodpovíme je. Prosíme o pečlivé vyplnění kontaktních údajů.

Nevyplňujte toto pole: