Nechte se odměnit za váš nákup. Věrní zákazníci jsou pro nás to nejcennější, a proto odměňujeme registrované zákazníky, kteří se k nám vracejí.

SVOBODU PRO NOHYLidská noha je geniálním výtvorem přírody – má 200 000 nervových zakončení, 33 svalů, 28 kostí a 19 šlach na jednom chodidle. Dostala darem všechny důležité technologie, prověřené miliony let evoluce. Zdravé a silné nohy dokáží samy o sobě dokonale vykonávat funkce, pro které nám byly dány. A nic k tomu nepotřebují.

Nepotřebují silné podrážky, podpatky, tlumiče, odpružení ani ortopedické stélky podpírající klenbu. Nepotřebují moderní obuv! K tomu, aby nohy mohly fungovat, tak jak to příroda zamýšlela jim stačí velmi málo. Dostatek prostoru, volnosti, smyslových podnětů a aktivního pohybu. Důvěřujme genialitě svého těla a pojďme ji společně znovu objevit....

Na dalším kroku záleží. Myslete na své nohy.


Poslední věc, o kterou se obuvní průmysl zajímá, je tvar vašich chodidel.

Proč 

V roce 2004 se ve Velké Británii za vědecké podpory společnost Terra Plana stala průkopníkem v kategorii barefoot (bosé) obuvi. Tehdy na trh uvedla boty značky VIVOBAREFOOT.
Obuv, která nohu neomezuje, ale zároveň ji chrání před zraněním a klimatickými vlivy. Tvar boty respektuje přirozenou anatomii a biomechaniku nohy, dopřává jí volnost a prostor. 
První barefoot boty s patentovanou ultra tenkou podrážkou odolnou proti oděru s ochrannou technologií odolnou proti propíchnutí. Tato podrážka nabízí maximální senzorickou zpětnou vazbu mozku a zároveň největší možnou ochranu chodidlům.


Široká znamená, že vaše prsty mají dostatek prostoru, aby vám poskytly stabilitu, oporu a pohodlí.
Tenká znamená, že vaše chodidla jsou v kontaktu se všemi vjemy od povrchu potřebnými pro obratný pohyb.
Ohebné pro maximální rozsah pohybu bez omezení.

Dává možnost žít životní styl, ve kterém vnímáte a používáte genialitu svého těla. Volnost, přirozený pohyb a dokonalý kontakt chodidla se zemí. Silné, pružné, otužilé nohy. Aktivní a dobře fungující klenby nožní. Citlivé vnímání, propriocepci, rovnováhu. Správné držení těla, přirozené křivky páteře. Radost z každého kroku. Osvoboďte své nohy, vaše mysl je bude následovat.

 

Ničí vám boty chodidla a vaše zdraví?

Často se problém nachází mezi chodidlem a zemí. Ano, možná Vás to nikdy nenapadlo, ale právě tam můž...

Poslouchejte svá chodidla, ne módní trendy!

Většina nohou má stejný tvar jako boty, ze kterých se právě vyzuly. Není to zvláštní? Za posledních ...

Výzkumy zaměřené na bosou chůzi

Že nevhodná obuv deformuje naše chodidla, není žádná novinka. Vědělo se to již ve starověkém Řecku, ...