Nechte se odměnit za váš nákup. Věrní zákazníci jsou pro nás to nejcennější, a proto odměňujeme registrované zákazníky, kteří se k nám vracejí.

Časopis Umění fyzioterapie č. 15 "ZÁDA"

Kód: 9772464678330
Novinka
Neohodnoceno
390 Kč 348 Kč bez DPH
Skladem
Můžeme doručit do:
26.6.2024

Záda - teorie a praktické zkušenosti z fyzioterapie, neurologie a neurochirurgie

Časopis Umění fyzioterapie začíná osmý rok své existence a my jej slavnostně otevíráme bohatým tématem bolestí dolní části zad. Téma široké, zasahující do všech věkových skupin. Řadí se mezi nejrozšířenější civilizační nemoci a nejčastější bolesti vůbec, slyšíme o nich dennodenně. V ordinaci si na ně sáhne každý fyzioterapeut. Zaměstnává ohromné množství medicínských i mimomedicínských skupin, které takto trpícím lidem nabízí řešení k odstranění bolestí z jejich života.

Detailní informace

Průvodce výběru velikostí

Detailní popis produktu

Časopis Umění fyzioterapie začíná osmý rok své existence a my jej slavnostně otevíráme bohatým tématem bolestí dolní části zad. Téma široké, zasahující do všech věkových skupin. Řadí se mezi nejrozšířenější civilizační nemoci a nejčastější bolesti vůbec, slyšíme o nich dennodenně. V ordinaci si na ně sáhne každý fyzioterapeut. Zaměstnává ohromné množství medicínských i mimomedicínských skupin, které takto trpícím lidem nabízí řešení k odstranění bolestí z jejich života. Farmaceutický průmysl skrze bohatou nabídku léčiv v podobě tablet, gelů, mastí a náplastí slibuje, že umí dát těmto bolestem sbohem. Wellness služby lákají na uvolňující procedury, při kterých na bolesti zapomeneme. Výrobci speciálních polštářů a postelí, pomůcek na sezení a mnoha dalšího přicházejí s neustále inovativními výrobky ve snaze pomoci lidem s bolestmi změnit život… A pak zde stojí nenahraditelná, přesto stále skromná, fyzioterapie. Poctivé řemeslo, krásný obor, který čte z nastavení lidského těla příběhy a hledá příčiny potíží. My, fyzioterapeuti, pozorujeme, co všechno muselo tělo zažít, vstřebat a sečíst, a hledáme tak souvislosti a příčinu, proč nyní promlouvá skrze bolest. Studujeme pohyb a lidské tělo, učíme klienty a pacienty, aby skrze vnímání svého těla a svých emocí došli aktivní spoluprací k nápravě. Ladíme poruchy napětí a projevy dysfunkce a hledáme cestu, jak díky obnově pohybových funkcí dát tělu prostor se uzdravit a bolesti nechat odejít. Člověka mobilizujeme, stabilizujeme, uvádíme do klidu či pohybu a skrze tělo příznivě ovlivňujeme psychiku a pomáháme tak zvýšit kvalitu jeho života. Oslovili jsme pro toto číslo kolegyně a kolegy našeho oboru, kteří svým smýšlením zaujmou a pomohou posouvat naši diagnostiku a terapii správným směrem. Náš obor spolupracuje s mnoha dalšími oblastmi medicíny. Přečíst si tak budete moci práci neurologa a díky kolegy lékaře neurochirurga máme zdokumentovánu též operativu bederní páteře. Děkujeme všem, kteří se na tomto čísle podíleli, za spolupráci a vám milí čtenáři přejeme obohacující zážitek.

Marika Bajerová, šéfredaktorka Umění fyzioterapie

 

 

OBSAH ČÍSLA
Bolesti dolní části zad z pohledu neurologa
MUDR. HYNEK LACHMANN
Chirurgická léčba degenerativního onemocnění bederní páteře
MUDR. VÁCLAV VYBÍHAL, PH.D.
Bolest zad u dětí
PHDR. MARCELA ŠAFÁŘOVÁ, PH.D.
použitá literatura ke stažení.pdf
Hledání rovnováhy mezi stabilitou a pohyblivostí bederní páteře
MGR. KLÁRA MIŠINOVÁ
použitá literatura ke stažení.pdf
Propojení konceptu DNS a jógové terapie v přístupu k léčbě spondylolistézy
MGR. MARTINA JEŽKOVÁ
použitá literatura ke stažení.pdf
Stabilita v relaxaci, relaxace ve stabilitě
MGR. TOMÁŠ SUCHOMEL
použitá literatura ke stažení.pdf
Kdy a proč záda nebolí
MGR. MAREK KRÁL

Doplňkové parametry

Kategorie: UMĚNÍ FYZIOTERAPIE
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 0.45 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: