ECO OBUV vyrobena z plastových lahví

Vivobarefoot recykluje řadu PET lahví do výrobků v podobě vysoce odolných bot. Jeden pár tak může obsahovat až 17 plastových lahví.

V roce 2017 se každou minutu prodalo 1 milion plastových lahví na světě.

Méně než polovina z nich byla recyklována. A většina z nich teď zatěžuje oceán a hlavně živočichy v něm.

5c3b415f4aef7

ZDRAVÉ NOHY. ZDRAVÁ PLANETA.

Plast je pozoruhodný materiál. Je poddajný, odolný a z finančního hlediska dostupný materiál. Na první pohled nám usnadňuje život. Nemusíme vracet sklo a řešit přenos potravin a produktů. Stali jsme se díky němu pohodlnými. V dnešní době ho je však na světě tolik, že bychom si s jeho užíváním měli uvědomit i jeho ničivé následky na životní prostředí.

Kolem 5 bilionů kusů plastu se v současné době nachází v našich oceánech. Klíčovým viníkem tohoto problému je každodenní kupování plastových lahví apod.

5c3b3a20e34e0

Většina těchto lahví je vyrobena z polyethylentereftalát, známého pod zkratkou PET, který se rozkládá více než 400 let. V roce 2017 statistky odhadly, že lidé koupí každou minutu 1 milion těchto lahví.

Všichni jsme obeznámeni kritickým dopadem našeho produkování plastů na přírodu a její obyvatele. Živočichové na celém světě jsou ovlivněni naším nezodpovědným plýtváním. Mnoho důkazů vědci nalezli při zkoumání obsahu žaludků mořských živočichů, jako jsou velryby, želvy nebo albatrosi. A mnohé další děsivé případy zaklíněných živočichů oceánu v odpadu, sítích apod.

A pokud se někdo nezajímá o život zvířat, měl by si uvědomit, že je, společně se všemi mikroplasty, které se nacházejí v jejich těle, pravděpodobně sní a tím dostává jedovaté plasty i do svého organismu.

Nejvíce pozoruhodná je skutečnost, že materiál PET je vysoce recyklovatelný, ale méně než polovina lahví koupených v roce 2016 byla shromážděna k recyklaci a pouze 7% shromážděných obalů se změnilo v nové lahve.

5c3b3c3dc7cbb

Ve VIVOBAREFOOT se snažíme obrátit tuto situaci při výrobě našich produktů a zvyšováním povědomí o tomto problému, sběrem použitých plastových lahví a jejich začleněním do odolné, všestranné a zdravé obuvi. Zdravé nohy, zdravá planeta.

Mimo použité materiály je také důležité zvážit použití, výkon a trvanlivost. V roce 2015 jsme vyvinuli a představili naše materiály Eco-Canvas a Eco-Suede, kdy každý z nich využívá 50% recyklovaného PET, což nám přineslo skvělou alternativu ke kůži a zároveň jsme zachovali trvanlivost a výkonnost materiálu.

V roce 2018 jsme zavedly více recyklovaných vláken do více než 50% naší veganské řady, včetně eko síťových svršků v botách Primus a Motus. Na obzoru i s nejrůznějšími novými inovacemi materiálů včetně boty vyrobené téměř výhradně z rostlin!

 

"Věříme, že perfektní boty mají minimální zásahy do přirozeného pohybu a minimálního dopadu na životní prostředí. Vivobarefoot obuv je zdravá pro vás a zachovává i zdravou planetu. Materiály jsou jedním z kroků naší výzvy, je to malá pomoc jak udělat botu ještě více minimalistickou.“
- ASHER CLARK, KREATIVNÍ ŘEDITEL

 

5c3b3ab18774f

JAK TO DĚLÁME?

Láhve se omyjí a odstraníme štítky. Následně se lahve rozdrtí a přeměnění na granule, které se roztaví, extrudují a protahují přes válce do dlouhých vláken. Tato vlákna se otáčejí do tvárné, odolné příze, která může být tkaná, aby vytvořila funkční pracovní materiál ideální pro výrobu obuvi.

Změna vztahů k materiálům, poškozující životní prostředí, je cesta, kterou musíme jít všichni společně. Musíme plastové materiály recyklovat, abychom vytvořili lepší budoucnost na Zemi.

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení