Kategorie

Bosá chůze

Slyšíte o bosé chůzi poprvé? Chcete se pustit do prvních bosých kroků? Anebo už jste své boty zahodili a chcete se o „bosování“ dozvědět více? V této kategorii najdete informace pro laiky, začátečníky i pokročilé, kteří chtějí dopřát svým nohám zdraví a pohodlí.

31
31.5.2017

Trávíte hodně času na nohou? Nosíte lodičky či úzké boty a bolí vás z nich nohy? Nebo už jste si pořídili pohodlnou barefoot obuv, ale stále to není ono? Ulevte svým nohám jednoduše v pohodlí domova – vyzkoušejte adjustační ponožky, které dají vaše palce do latě. 

4
4.11.2016

Tématem, které budí asi nejvíce otázek je bosá noha versus tvrdý povrch v urbanizovaném prostředí. Bosá chůze je naší přirozeností a nohy jsou k ní evolučně uzpůsobené. Je to ale vhodné i v moderním prostředí měst? Odpověď není jednoznačná.

26
26.10.2016

Rehabilitace věnuje funkci nohou velkou pozornost. Nohy moderních lidí jsou však natolik poznamenány obutým životním stylem, že uzdravení trvá mnohem déle než 7 x 30 minut, které doporučuje FT předpis.

28
28.9.2016

Barefoot…pojem, které před pár lety skoro nikdo neznal. Dnes patří na přední příčky pojmů vyhledávaných na internetu, podnikají se hromadné výlety naboso a lidé si doma vyrábějí sandále a mokasíny. Tak trochu barefoot šílenství? Možná. 

29
29.7.2016

Hledáte místo, kde by si vaše nohy přišly na své? Dopřejte jim relaxaci na některé bosé stezce! Vaše nohy získají spoustu podnětů a budou spokojené. A věřte, že nejen ony...

20
20.1.2016

Lidské chodidlo získalo během milionů let vývoje všechny technologie a vlastnosti, které potřebuje. Má však jednu vážnou slabinu. Která to je? ZRANITELNOST A NEDOSTATEK OCHRANY vůči okolním vlivům. Proč tomu tak je? Nahlédněte do stručných dějin obouvání...

15
15.10.2015

V článku s názvem Bosá chůze jsme si vysvětlili, proč je dobré vyzout boty a co nám to může přinést. Jednotlivým přínosům se v budoucnu budeme věnovat podrobněji, protože si to chůze naboso bez pochyby zaslouží.

29
29.9.2015

Bosá chůze, tak obyčejná a jednoduchá věc. A zároveň tak geniální, jak jen obyčejné a jednoduché věci dokážou být. Chcete vědět víc? Tak pojďme na to!

1
Kategorie blogu