Kategorie

Tipy na bosé stezky

29.7.2016

Hledáte místo, kde by si vaše nohy přišly na své? Dopřejte jim relaxaci na některé bosé stezce! Vaše nohy získají spoustu podnětů a budou spokojené. A věřte, že nejen ony...

Kam vykročit bosou nohou? Navštivte stezky a parky

Chodníky a silnice nemohou v bosé chůzi konkurovat přírodním materiálům. Ne všude je však možné chodit po šiškách, kamínkách, písku či kůře, proto vznikají bosé stezky a parky, ve kterých se můžete pohodlně procházet bosou nohou a nemít obavy ze střepů či z toho, jestli se tu nevenčil nějaký psík.

Bosé stezky

Stezky naboso jsou po celé ČR

A stále přibývají. Někde se jedná o krátké chodníčky, jinde jim je věnovaná celá stezka. Stezky na boso jsou ideální pro celou rodinu – malé děti na nich mohou trénovat první krůčky, větší děti si užijí spoustu zábavy a i dospělí mohou dopřát svých chodidlům svobodu a příjemnou procházkou promasírovat všech 200 000 nervových zakončení, 33 svalů a 19 šlach.

Tipy na bosé chodníčky a stezky

Míst, která jsou pro bosou chůzi stvořena, je čím dál více. Přinášíme vám z celé nabídky několik tipů, kam vyrazit. Odložte stísněné boty a dopřejte si bosonohou procházku po šiškách, písku, kamínkách, pilinách či písku.

Mapa - bosé stezky
Autor: vpavucine.blogspot.cz

Bosá stezka (Praha 6)

Krátká, přesto bohatá na struktury a materiály – to je stezka v parku Maxe van der Stoela, která vám v centru hlavního města nabídne oázu pro vaše chodidla.

Bosonohá stezky (Bosonohy, okres Brno)

Jak již název obce napovídá, je toto místo úplně stvořené pro bosou chůzi. Stezka pro chůzi naboso je tu nově od června 2016.

Beskydské nebe (Frenštát pod Radhoštěm)

V délce 2 km je rozložena naučná stezka, jejíž součástí je i bosý chodníček. Kromě chůze na boso na vás čekají zajímavé informace z okolní přírody.

EKOPark Liberec

EKOPark Liberec nabízí spoustu zážitků a poznání z přírody, zdraví či ekologie. Jedou z mnoha atrakcí je i edukativní stezka pro bosou chůzi.

Fajnpark - Bosov (Chlumec nad Cidlinou)

Několik po sobě jdoucích povrchů připraví pro vaše chodila jedinečnou masáž. Areál nabízí i další pestré atrakce.

Chodník pro bosé nohy (Staré Hamry)

Součástí naučné stezky Gruň – Bílý Kříž je také bosý chodník, který je poskládaný z pestrých přírodních materiálů. Dopřejte svým nohám přirozenou volnost vyzkoušejte zajímavé atrakce.

Stezka bez bot (Brno)

V Brně jsou dokonce dvě stezky pro bosou chůzi. První se nachází v části Brno Líšeň (momentálně mimo provoz, aktuality na stránce https://www.facebook.com/pg/www.chuzebezbot.cz) druhá v části Brno Královo v areálu střední školy F. D. Roosevelta.

Stezka bosou nohou (Valtice)

Okružní trasa (Valtice – Schrattenberg) v délce 5 km nabízí 11 zastávek, které nabízejí spoustu vjemů pro bosá chodila. Děti jistě zaujme skluzavka a na stezce si můžete naplánovat i grilování, kdy si vlastní suroviny připravíte na místním grilu.

Terezino údolí  (Nové Hrady)

Celkem 10 kneippovacích chodníků nabízí v Tereziiných lázních odpočinek pro vaše chodila. Chůze naboso po přírodních materiálech dodává nohám mnoho impulsů. Výsekem jsou spokojené nohy, zvýšená imunita a odpočatá mysl.

Víla Amátka (Hradec Králové)

Rodinné centrum Víla Amátka v centru Hradce Králové nabízí klid, pohodu, relaxaci, zábavu i zdravotní procházku na speciálním chodníku pro bosou chůzi.

Zážitkový chodník (Bezručův pramen)

Zážitkový chodník nabízí kromě přírodních povrchů také brouzdaliště pro vaše nohy a kamennou vanu pro namáčení rukou. Vyzkoušejte procedury a dopřejte tělu i myšlenkám odpočinek v krásné přírodě.

Zážitkový park Zeměráj (Kovářov)

Bosá stezka o délce 1 km vám během procházky namasíruje chodidla různorodými povrchy. Zapojíte tak všechny svaly v okolí klenby a navrátíte se k přirozené chůzi.

A co pak?

Pokud s bosou chůzí začínáte a ze stezek naboso jste nadšení, dopřejte svým nohám volnost napořád. Víme, že ne vždy se hodí boty zout, proto doporučujeme mezistupeň – tzv. barefoot, boty naboso, které dopřávají nohám dostatek prostoru a díky tenké podrážce i dostatek vjemů. Prohlédněte si nabídku v e-shopu.

Zajímá vás o bosé schůzi více? Neváhejte se nás zeptat!

Kategorie blogu