Adjustační ponožky pro zdraví a pohodu

Trávíte hodně času na nohou? Nosíte lodičky či úzké boty a bolí vás z nich nohy? Nebo už jste si pořídili pohodlnou barefoot obuv, ale stále to není ono? Ulevte svým nohám jednoduše v pohodlí domova – vyzkoušejte adjustační ponožky, které dají vaše palce do latě. 

Jak se adjustační ponožky nosí?

Adjustační ponožky jsou vyvinuté pro úlevu nohou, proto nejsou určené pro běžnou chůzi, ale pro chvilky pasivní relaxace či spánku. Jsou vyrobené z prodyšné bavlny s příměsí polyesteru a elastenu – proto na nohou dobře drží a neškrtí. Díky jednoduchým značkám poznáte, která ponožka je levá a která pravá. A pak už je čas, poprvé si tyto ponožky obléknout...

ponožky

Od pár minut po celou noc

Ze začátku nechte oddělovače pouze na špičkách, aby si nohy postupně zvykly na novou polohu prstů (cca 15 – 20 minut denně). Po několika dnech můžete umístit oddělovače níže (cca 1 – 2 hodiny denně). Za několik týdnů si prsty a chodila na ponožky zvyknou a můžete je navléci zcela mezi prsty a dokonce s nimi i spát.

K čemu jsou ponožky dobré?

Problémy nohou mají mnoho příčin – mohou být rodové, způsobené nevhodnou obuví, těsnými ponožkami, sedavým zaměstnáním či naopak zaměstnáním, kdy je člověk stále na nohou. Ať už trpíte nějakými zdravotními problémy, nebo chcete jen zkrátka svým nohám ulevit, adjustační ponožky vás mile překvapí.

  • Uvolňují stres a napětí
  • Snižují tření a podráždění prstů
  • Rovnají prsty
  • Zmírňují bolesti a otoky nohou
  • Podporují krevní oběh a prokrvení dolních končetin
  • Zlepšují mobilitu a ohebnost prstů
  • Uleví křečím či pocitu těžkých nohou
  • Pomohou při onemocnění nohou (vybočené palce, křivé či kladívkové prsty, …)

 

VYBERTE PONOŽKY V E-SHOPU

Domácí výroba vs. kupované

Jsme zemí kutilů a šikovných rukou, proto možná nejednu švadlenku napadlo, pustit se do výroby domácích adjustačních ponožek. Věříme, že by je někteří zvládli vyrobit – ovšem jenom na pohled. Během vývoje adjustačních ponožek, které jsou k mání v e-shopu i v kamenné prodejně, se zpacovávaly různé textilní materiály a lékařské studie, aby byly oddělovače vyrobené a umístěné na nohách ve správném poměru – tedy aby nohám neubližovaly, ale pomáhaly. Jejich výroba je přísně kontrolována, proto dokonalého a především funkčního výrobku nejde docílit v domácích podmínkách. To platí také pro nákup levných napodobenin, které mohou vašim nohám uškodit.

Dopřejte svým nohám něco navíc

Možná někoho nemile překvapí cena, ale ruku na srdce – nezaslouží si vaše nohy trochu péče? Ponožky jsou navíc příjemné na nošení a při pravidelném používání pomohou nejen se zdravotními, ale i estetickými potížemi (např. vybočený palec).

Takže, co teď? To je jasné! Pořídit adjustační ponožky, hodit nohy nahoru a příjemně relaxovat...